piątek, 23 listopada 2012

Podszepty dla Świętego Mikołaja...

Z każdym dniem sklepy, ulice ,domy zaczynaja błyszczeć światełkami...choinkami i wszystkim co przypomina Boże Narodzenie...
...jak dla mnie dużo za wcześnie...
ale nie jest za wcześnie, żeby pomyśleć o dobrych prezentach dla dzieci, nie tylko z okazji wizyty Św. Mikołaja...ale i na czas oczekiwania na Boże Narodzenie...
Tym razem siegnęłam znów na półkę z książkami moich dzieci...mają tam takie dwie perełki, które od kilku lat towarzyszą nam w tym okresie...

Pierwsza z nich to, "A w Wigilię przyjdzie Niedźwiedź" JanoschaDwadzieścia cztery historyjki na Święta Bożego Narodzenia- po jednej na każdy grudniowy dzień aż do Wigilii.
Wigilijny Niedźwiedź wędruje przez świat i zbiera od wszystkich życzenia, by obdarować każdego wymarzonym prezentem.
...Piękna opowieść o tym, że trzeba się dzielić, pomagać w biedzie i nieszczęściu, po prostu być dobrym dla innych.
 Jeśli dołożyć do fabuły ilustracje...to trudno się oprzeć przed kupieniem tomu historyjek w prezencie dla jakiegoś Malucha.

Druga propozycją jest książka, która zachęca do wspólnego rodzinnego, adwentowego oczekiwania.." Wszyscy na Ciebie czekamy" autorstwa  Marka Kity i ilustracjami Doroty Łoskot-Cichockiej.


Ksiązka ukazuje opisane w Biblii oczekiwanie na Mesjasza. Przybliżą głębię szopki bożonarodzeniowej.
Każdego dnia Adwentu dziecko poznaje jedną z ważnych postaci starotestamentalnych, które przygotowywały Ludzkość na przyjście Zbawiciela. Korzystając z dołączonych wycinanek tych bohaterów oraz specjalnego plakatu, dziecko tworzy ciekawy obraz.


 No i jeszcze warto wspomnieć o dołączonej pięknej płycie z tradycyjnymi pieśniami adwentowymi w wykonaniu zespołu MIRABILIA MUSICA....polecam gorąco!

I na koniec coś dla miłośników pięknych baśni...
Marie-Catherine d'Aulnoy "Błękitny ptak i inne baśnie"


W słowie wstępnym można dowiedzieć się , że twórczość autorki tych baśni wędrowała z Francji do Polski trzysta długich lat..
"Witamy Panią d'Aulnoy w Polsce. Ogłaszamy koniec jej literackiego czyśća. Miejsce na półkach z dziecięcymi ksiązkami, między baśniami Andersena, braci Grimm, Charles'a Perraulta...już nie będzie puste"
W naszym domu od kilku lat już gości:):)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza